ANATIS s.r.o.  ©  2014 - 2020            |           Zásady ochrany osobních údajů

BOSKOVICE 

Údržba podlahových krytin

aby podlaha byla krásná i po létech

Nepodceňujte výběr prostředků na údržbu Vašich podlah.

 

Naše firma dodává především výrobky specializované rakouské firmy Dr.Schutz. Je to značka  kvality uznávaná profesionály v celé Evropě. Výrobci podlahových krytin doporučují a někteří i vyžadují jejich používání pro splnění záručních podmínek.

Důvěřujte i vy těmto výrobkům, opravdu se to vyplatí.  O tom Vas přesvědčí Vaše podlaha.

Přijďte si k nám vybrat   ~    rádi Vám poradíme. 

Tento mop zakoupíte v našem podlahovém studiu.

ZÁSADA 3:

RYCHLE REAGOVAT PŘI OPOTŘEBENÍ

Jako každá podlahovina i vinyl podléhá při používání přirozenému otěru a oděru. Mechanické poškození urychlují nevhodné kluzáky na židlých a pohyblivém nábytku nebo nevhodná kolečka na kolečkových židlích. Jakmile uživatel zjistí první významně poškozená místa, vychozené cestičky, jemně poškrábaný povrch apod., doporučuje se reagovat a použít některou z metod ošetření - oživení povrchu. Není dobré nechat povrch, ze kterého je již sedřena výrobní PUR úprava, dlouho bez ochranného nátěru. Může dojít k nevratným barevným změnám.

 

ZÁSADA 4:

NECHAT SI ODBORNĚ PORADIT

Pokud se cokoliv děje jak s vinylem samotným, tak na jeho povrchu, je dobré se obrátit na odbornou pomoc.

 

 

Jiří Kudrna - Dema-Dekor

Vinylové podlahoviny a jejich správné čištění

 

Vinylové podlahoviny patří do skupiny elastických podlahových krytin.Téměř ve všech letácích jednotlivých výrobců najdeme jednu z výhod snadnou údržbu. Aby tomu tak opravdu bylo, je dobré dodržovat několik zásad.

ZÁSADA 1:

SPRÁVNÝ ČISTIČ

Vzhledem k tomu, že 99% vinylových podlahovin je opatřeno výrobní ochranou polyuretanovou (dále jen PUR) úpravou povrchu, je důležité zvolit správný čistící prostředek. Kompaktní neporézní polyuretanové povrchy se doporučuje čistit neutrálními PU čističi, které nejsou tzv. filmotvorné. To znamená, že po vytření nezůstává na povrchu žádný zbytkový mikrofilm. Filmotvorné produkty, tj. produkty na mydlové bázi nebo s obsahem ošetřovacích a konzervačních látek, způsobí většinou šmouhatý nebo flekatý optický vzhled. Používá-li se nevhodný čistič delší dobu, může zůstávat PUR povrch na kontakt lepkavý. Uživatel má pak pocit, že se mu bota lehce lepí k podlaze a každý krok jako by lehounce "mlaskne". Dalším negativním efektem je rychlé znečištění povrchu a náročnější úklid.

 

 

ZÁSADA 2:

SPRÁVNÝM ZPŮSOBEM VYTÍRAT

Kdysi dávno při vojenské základní službě se razila jasná zásada: Co je mokré to je čisté! Což ovšem neplatilo ani pro kasárenskou dlažbu, natož pro moderní vinyl. Při vytírání je nutné pracovat pouze navlhko, tak by se zbytková vlhkost co nejrychleji odpařila z povrchu. Zůstává-li vinylová podlahovina, která je nalepena z jednotlivých dílců, příliš mokrá, hrozí zatečení vody spárami pod lamely a výsledkem může být odlepení lamely od poškozeného podkladu. Ideální metodou pro domácnost je sprejové čištění plochým mopem, v silně zatěžovaných objektech pak tzv. sprejové čištění pomocí jednokotoučového stroje.

Sprejovací mop pro denní čištění všech tvrdých podlah, jako PVC, linoleum, CV, designový vinyl, všechny dřevěné, korkové a laminátové podlahy