ANATIS s.r.o.  ©  2014 - 2018            |           Zásady ochrany osobních údajů

Anatis Boskovice

projektované na míru

Designové vinylové podlahoviny

 Je zajímavé sledovat, jak v průběhu třeba i několika málo let mění podlahoviny podobu i užitné vlastnosti. Změnami značně podstatnými prošly v poslední době i vinylové podlahoviny: designový vinyl je dnes pojem, který označuje kvalitní a vizuálně zajímavou podlahovinu, jež má neomezené možnosti vzhledu a vstříc zákazníkům jde i novými technologiemi.

 

Vinylové podlahoviny se těší stále velké oblibě, k níž přispívá trochu i tradice – „lino“ bylo u nás po mnoho desetiletí praktickou a hojně využívanou krytinou. Měla však nevýhodu – svůj fádní a nenápaditý vzhled. Dnešní vinylové podlahoviny mají dokonalé dezény – imitují dřevo, kámen i kov, barevná škála nezná mezí, mění se i struktura povrchu – už není jen hladká, ale může napodobovat různé struktury, u těch dřevěných již téměř dotažené k dokonalosti. Vinyl je stále běžný především lepený, ale i zde dávají výrobci zákazníkům na výběr – možné jsou i lamely a pokládka plovoucím způsobem.

 

 K dalším přednostem těchto podlahovin patří třeba tlumení kročejového hluku, odolnost proti namáhání a dlouhá životnost, odolnost vůči vlhkosti či nízké nároky na ošetřování povrchu.

 

 A jakým směrem se ubírá vývojový trend? Stejně jako třeba u laminátů budou jistě výrobci zvětšovat formáty jak do délky, tak i do šířky, zároveň se bude ztenčovat výška. Povrch pak bude stále autentičtější imitací dřeva ve všech barevných odstínech nebo bude mít fantazijní dekory.

 

 

Zeptali jsme se dovozce designových vinylů, co nového a zajímavého najdou zákazníci v nabídce na letošní rok ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FLOOR FOREVER VINYL A FLOOR FOREVER EURO VINYL

DEKORY KAMENE A DLAŽBY

 

   V nabídce vinylových podlahovin Floor Forever Vinyl a Floor Forever Euro Vinyl můžete vybírat z designových dlaždic s autentickou betonovou strukturou nebo strukturou přírodního kamene. V sortimentu vinylových podlahovin Floor Forever Vinyl naleznete designové dlaždice s betonovou strukturou z kolekcí Grey Floor a Black and White o rozměru 2,5 x 457 x 457 mm a s nášlapnou vrstvou 0,55 mm, díky které jsou vhodné i do vysoce zatěžovaných prostor. Tyto podlahoviny je nutné celoplošně přilepit.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Vinylové podlahoviny Floor Forever Euro Vinyl nabízejí kolekci Ultimo Stone/Ultimo Stone Click, kterou můžete lepit nebo pokládat plovoucím způsobem. Tyto autentické dekory dlažby a kamene o rozměru 2,5 x 329 x 659 mm v kolekci Ultimo Stone a 4,5 x 324 x 655 mm v kolekci Ultimo Stone Click jsou díky kvalitnímu povrchu s polyuretanovou úpravou a šesti vrstvám vhodné do kuchyní i koupelen. Kolekce Ultimo Stone/Ultimo Stone Click je díky nášlapné vrstvě 0,55 mm vhodná jak do domácností, tak i do více zatěžovaných prostor, jako jsou kanceláře nebo restaurace.

 

zdroj: časopis DOMO